Város vagy vízpart? Mérlegen a belföldi úticélok

Habár a nyár egyértelműen a vízparti desztinációknak kedvez, azért érdemes megemlíteni, hogy jelentős számú hazai vendég szereti felkeresni valamelyik hazai városunkat is.

A statisztikák azt mutatják, hogy a belföldi utazók keresik a kulturális látnivalókat is, és sokan előszeretettel választják valamelyik hazai városunkat pihenésük úticéljául, például Eger, Sopron, Szeged vagy Pécs is a legkedveltebb úticélok közé tartozik. Főleg azok a városok népszerűek, ahol a kulturális látnivalók mellett gyógyfürdő is megtalálható akár a városban, akár a közeli vonzáskörzetében.

Zsuffa Ákos turizmus szakértő úgy gondolja, hogy a hazai turizmusban még sok lehetőség rejlik, amit érdemes kihasználni. Az emberek egyre többet utaznak, egyre inkább nyitottak az új élményekre, programokra, és ezt a tendenciát érdemes kihasználni, és olyan fejlesztéseket megvalósítani országszerte, amellyel bővíthető a hazai turisztikai kínálat és a színvonal is javítható.

ClubCentral